Dziś o godz. 22.00 w Tok FM audycja o RSS

Czy RSS jest przyszłością internetu i nowych mediów? Co to jest i jak działa RSS, czyli abonament serwisów internetowych, jak go wykorzystać na blogu, w mediach i w e-handlu? - to temat audycji „W sieci sieci" na antenie Tok FM (97,7 FM w Warszawie) dziś we wtorek 24 lipca w godzinach od 22.00 do 23.00.


Jeżeli macie Państwo pytania lub chcecie zasygnalizować ciekawy wątek w związku z tym tematem, proszę o przesłanie informacji na mój e-mail: urba@mignon-media.com.

Tematy poprzednich audycji:
  1. Fantastyczny świat Second Life (8 maja 2007)
  2. Web 2.0 - nowe pokolenie internetu (15 maja 2007)
  3. Najlepsze serwisy Web 2.0 na świecie (22 maja 2007)
  4. Blogi i blogosfera w Polsce i na świecie (29 maja 2007)
  5. Jak zarabiać na blogach? (5 maja 2007)
  6. Serwisy plotkarskie podbijają polski internet (12 czerwca 2007)
  7. Boom na wideo w internecie (19 czerwca 2007)
  8. Dziennikarstwo obywatelskie (26 czerwca 2007)
  9. Czy internet pożre prasę? (3 lipca 2007)
  10. Jak wykorzystać wiki, stronę internetowa, którą każdy może tworzyć, edytować i zmieniać bezpośrednio za pomocą przeglądarki internetowej? (10 lipca 2007)
Na podstawie poprzednich wtorkowych audycji powstały teksty:
> Tag: , , , ,

Komentarze

antygon pisze…
Osobiście polecałbym temat czytników RSS jako rozwinięcie / drugą część audycji. Ich zalety, oszczędność czasu podczas przeglądania internetu dzięki RSS. Tak BTW, ostatnio przygotowałem dość spory tutorial do Google Readera. Daję linka bo może Ci się przyda.

pozdrawiam.
antygon.
Unknown pisze…
Panie Krzysztofie, czy są gdzieś dostępne podcasty z tych audycji? Chętnie bym posłuchała tych, które mi umknęły w radiu :)
Unknown pisze…
Przy okazji, szkoda, że zupełnie pominął Pan wczoraj czytniki desktopowe. Moim zdaniem są najwygodniejszą metodą korzystania z RSS. Siedzą sobie w trayu i wyskakują w razie czego. Nawet przeglądarki nie trzeba otwierać.
W ogóle szkoda, że większość stron przesyła wyłącznie nagłówki i tytuły. Dużo wygodniej byłoby, gdyby RSSem przekazywano całą treść artykułu. Tak robi m.in. Rok Hrastnik, guru marketingu rssowego. Byłoby świetnie, gdyby i u Pana pojawiła sie taka możliwość.
Pozdrawiam.
Anonimowy pisze…
Z RSSów korzystam od dość dawna, jednak o Netvibes'ie nie miałem zielonego pojęcia. DZIĘKUJĘ !
Panie Krzysztofie, słuchałem pańskiej audycji po raz pierwszy - zupełnie przypadkiem. Od dzisiaj jestem pańskim stałym słuchaczem i czytelnikiem. Pozdrawiam.